Domowe studio fotograficzne z Epsonem

Epson zaprezentował urządzenie, które jest jednocześnie skanerem fotograficznym, kopiarką i drukarką. Wbudowana funkcja skanowania i zintegrowana przystawka do slajdów umożliwiają archiwizację papierowych fotografii i negatywów. Urządzenie pracuje także bez konieczności podłączania komputera.

Domowe studio fotograficzne z Epsonem
Korekcja barwna i usuwanie pyłków (ta ostatnia funkcja dostępna w przystawce do slajdów) pozwala na przywracanie zdjęciom dawnej świetności. Do dyspozycji użytkownika oddano różne typy gniazd do kart pamięci, w tym również nowego formatu xD.

Szczególną cechą urządzenia jest możliwość druku indeksowego. Po wykonaniu zdjęć aparatem cyfrowym wystarczy włożyć kartę pamięci do urządzenia i pobrać je z karty. Po ściągnięciu zdjęć należy wydrukować kartę indeksową i zaznaczyć krzyżykami zdjęcia przeznaczone do druku, a także żądany format i rodzaj papieru. Tak wypełnioną kartę indeksową należy po prostu włożyć do skanera i nacisnąć przycisk "Start". Urządzenie rozpocznie wydruk wybranych zdjęć.

Zobacz również:

  • Tesla tworzy "wirtualną elektrownię" w Kalifornii
  • Drukarka laserowa kolorowa - co kupić i dlaczego?
  • Oryginalny sposób promowania nowej kryptowaluty

Zintegrowany skaner ma rozdzielczość do 2 400 dpi, zaś drukarka - do 5 760 optymalizowanych dpi. Technologia Variable Sized Droplet umożliwia druk z kroplami atramentu o zmiennej wielkości - najmniejsze mają 3 pikolitry.

Sześć oddzielnych pojemników na atrament ma gwarantować stosunkowo niskie koszty eksploatacji.

Cechy charakterystyczne

-Rozdzielczość 5760 x 1440 optymalizowanych dpi

-Druk sześciokolorowy z oddzielnymi pojemnikami na atrament

-Wydruki bez marginesu do formatu DIN A4

-Drukowanie, skanowanie i kopiowanie bez udziału komputera

-Skaner o rozdzielczości 2400 dpi ze zintegrowaną przystawką do małoobrazkowych przezroczy i negatywów z funkcją przywracania jakości obrazu

-Zintegrowany adapter kart pamięci do druku bez udziału komputera

-Obsługa najpopularniejszych kart pamięci

-Oprogramowanie Epson Scan Software do obróbki i korekcji zdjęć

-Szybkie złącze USB 2.0, kompatybilne z komputerami PC i Mac.

-Zapis zeskanowanych zdjęć bezpośrednio na karcie pamięci

Cena urządzenia to 1482 zł. Jest ono objęte roczną gwarancją.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200