Domowe centrum rozrywki 3D Samsunga

Koncern Samsung zaprezentował kompletne domowe centrum rozrywki wykorzystujące technologię wyświetlania obrazu 3D. W jego skład wchodzi telewizor HD, odtwarzacz Blu-ray BD-C6900 oraz system audio, dostępne do nabycia w zestawie lub osobno.

Samsung LED9000
Nowe odbiorniki Samsung 3DTV

Samsung LCD750 46"

Samsung PDP7000 58"

Samsung LED9000 55"

Kompletny zestaw kina domowego 3D ma wejść do sprzedaży w 2010 r., jednak producent jeszcze nie ujawnił jego ceny. Użytkownicy zainteresowani kupnem samego telewizora uzyskają taką możliwość stosunkowo szybko - wkrótce mają trafić na rynek nowe modele odbiorników Samsunga z podświetleniem diodowym, zaopatrzone w funkcje 3D.

Będą to urządzenia z serii 7000, 8000 i 9000. Te ostatnie to odbiorniki "flagowe" - jak twierdzi producent, najcieńsze LED TV na świecie, charakteryzujące się grubością 7,6 mm.

Warto dodać, że za pośrednictwem tych telewizorów możliwe będzie oglądanie tradycyjnych programów w trójwymiarze - zapewni to specjalny układ elektroniczny firmy RealD konwertujący transmisję w czasie rzeczywistym. Do oglądania treści 3D konieczne będzie używanie okularów migawkowych.

W funkcje wyświetlania obrazu 3D zostaną wyposażone również plazmy (PDP7000) i LCD (LCD750) Samsunga. Koreńczycy będą współpracować ze studiami Dreamworks Animation i Technicolor nad promocją treści 3D. Tym sposobem wkrótce będzie można nabyć film "Potwory kontra Obcy 3D" na płycie Blu-ray, zapisany w nowym standardzie Blu-ray 3D.

Nowości Blu-ray

Wspomniany wcześniej stacjonarny odtwarzacz Blu-ray: BD-C6900 to reprezentant nowej serii tego typu urządzeń Samsunga. Pozostałe modele noszą oznaczenia BD-C5500, BD-C6500, BD-C7500, jednakże C6900 z racji swoich funkcji - kompatybilność z odbiornikami 3DTV i obsługa specyfikacji Blu-ray 3D - należy również uznać za "flagowy" odtwarzacz.

Firma ogłosiła również uruchomienie własnego sieciowego sklepu, w którym będzie można kupić gry, filmy i oprogramowanie dla różnych typów urządzeń, w tym telefonów komórkowych.

Usługa Samsung Apps już działa.

Więcej informacji: Consumer Electronics Show 2010

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200