Domeny w koszyku

Być może już niedługo do książek, płyt oraz ubrań sprzedawanych w serwisie Amazon.com dołączą domeny zakończone sufiksami .com, .org, .biz, .info oraz .net. Rzeczniczka ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers) przyznała w poniedziałek, że sklep nabył prawa do sprzedaży domen.

Amazon.com zdobył stosowne uprawnienia już na początku grudnia ubiegłego roku, jednak nie informował, jak zamierza z nich korzystać. Kontrakt zawarty z ICANN zakłada, że sklep będzie przez najbliższe 5 lat sprzedawać prawa do korzystania z pięciu najpopularniejszych domen.

Mimo, iż przedstawiciele Amazon.com na razie milczą, to eksperci spodziewają się, że w ciągu najbliższych miesięcy sklep wprowadzi domeny do swojej oferty handlowej - firma poniosła zbyt duże koszta (70 tys. USD gotówki i 500 tys. USD zabezpieczenia), by z nich nie skorzystać. Niewykluczone więc, że domeny będą dostępne dla indywidualnych użytkowników w serwisie internetowym, możliwe również, że Amazon.com zaoferuje je swoim partnerom biznesowym.

Zobacz również:


TOP 200