Domeny .post i .travel

Użytkownicy Internetu mogą wkrótce zobaczyć w swoich przeglądarkach dwie nowe domeny: .post (poczta) i .travel (turystyka).

ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers; organizacja sprawująca pieczę nad domenami i innymi technicznymi aspektami Internetu) informuje, że negocjacje dotyczące powstania dwóch nowych sponsorowanych domen najwyższego poziomu (sTLDs; sponsored Top-Level Domains) weszły w decydującą fazę.

Chodzi o domeny noszące nazwy .post i .travel. W kolejce na akceptacje czeka już osiem kolejnych domen, wśród których znajdują się takie, jak: .jobs, .asia, i .mobi.

Zobacz również:

  • 5G to nowe możliwości dla telekomów
  • Microsoft przejmuje domeny należące do rosyjskich hakerów

Propozycja wprowadzenia do Internetu nowych domen sDLT wpłynęła do ICANN pod koniec 2003 roku. Po zaaprobowaniu, nowe domeny sDLT dołączą do takich istniejących już sponsorowanych domen, jak .aero i .museum.

Domena .travel jest sponsorowana przez organizację Travel Partnership Corp. (z siedzibą w Nowym Jorku), a domena .post przez międzynarodową organizację Universal Postal Union (z siedzibą w Bernie, Szwajcaria).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200