Dom Inwestycyjny BRE Banku SA uruchomił serwis internetowy BReBrokers

Aplikacja udostępniana klientom Domu Inwestycyjnego umożliwia realizację dyspozycji giełdowych oraz dostęp do informacji o stanie konta i posiadanych walorach.

Dom Inwestycyjny BRE Banku SA uruchomił serwis internetowy BreBrokers, umożliwiający składanie zleceń przez Internet. Aplikacja udostępniana klientom Domu Inwestycyjnego umożliwia realizację dyspozycji giełdowych oraz dostęp do informacji o stanie konta i posiadanych walorach. W przyszłości użytkownicy BReBrokers będą mogli m.in. dokonywać transakcji bezpośrednio na rynkach zagranicznych oraz - jeśli wyrazi na to zgodę Komisja Papierów Wartościowych - dokonywać zakupów na rynku pierwotnym.

Poza możliwością składania zleceń za pośrednictwem Internetu, serwis oferuje także m.in. serwis ekonomiczny PAP, analizy i rekomendacje przygotowywane przez specjalistów BRE oraz bieżące notowania giełdowe.

System bezpieczeństwa serwisu BReBrokers został oparty na technologii kart mikroprocesorowych. Każdy użytkownik BreBrokers otrzymuje kartę i czytnik, który musi podłączyć do komputera. System informatyczny PromakWEB, na bazie którego został zbudowany serwis, wdrożył Prokom Software we współpracy z firmą Suntech. Przy tworzeniu BReBrokers Dom Inwestycyjny współpracował także z Wirtualną Polską.

Przedstawiciele Domu Inwestycyjnego BRE Banku nie ujawnili kosztów, jakie zostały poniesione na budowę serwisu internetowego. Andrzej Podgórski, prezes DI BRE Banku, poinformował natomiast, że w ub.r. wydatki na informatykę wyniosły ok. 5 mln zł.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200