Dokumenty Google z odtwarzaczem wideo

Google wprowadza nową funkcję do Dokumentów. Użytkownicy mogą teraz odtwarzać materiały wideo bezpośrednio z tej usługi.

Odtwarzanie wideo z poziomu Google Docs zostało oficjalnie zaprezentowane pod koniec zeszłego tygodnia. Usługa działa także w polskiej wersji programu, obsługując zarówno nowo wgrane pliki, jak i te zamieszczone wcześniej.

Dokumenty Google obsługują pliki wideo w rozmiarze do 1GB. Maksymalna rozdzielczość odtwarzania wynosi 1920x1080 pikseli (tzw. Full HD). Usługa Google obsługuje większość popularnych formatów plików w tym MPEG4, 3GPP, MOV, AVI, WMV oraz FLV, MPEGPS i WebM.

Zobacz również:

  • Google zapłacił miliardy za to, aby być domyślną wyszukiwarką na różnych urządzeniach

By odtworzyć wideo wystarczy wybrać je z listy plików umieszczonych w Dokumentach. Google podkreśla, że film może nie być gotowy do wyświetlania od razu po przesłaniu na serwer. Jeśli natrafimy na informacje "Ten plik wideo nie został jeszcze przetworzony" należy spróbować ponownie nieco później.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200