Dokładnie 25 lat temu na rynku pojawił się pierwszy Apple iMac

Pierwszy komputer typu All-in-One od Apple został zaprezentowany 6 maja 1998 roku. iMac szybko zrewolucjonizował rynek komputerów osobistych.

Pod koniec lat 90-tych XX wieku firma Apple zdecydowała się spopularyzować komputery osobiste wśród odbiorców indywidualnych. Po ciężkich czasach gigant z Cupertino zdecydował się na premierę tańszych komputerów w kolorowych obudowach pod markami iBook oraz iMac. Produkty te na dobre zapisały się w historii nowych technologii, a dla samego Apple były ogromnym motorem napędowym.

iMac 2021
Źródło: apple.com

iMac 2021

Źródło: apple.com

14 lat po debiucie pierwszego Macintosha na rynku zadebiutował przełomowy komputer. Dokładnie 6 maja 1998 roku zaprezentowano iMaca.

Zobacz również:

  • Mapa drogowa premier Apple na najbliższe miesiące - są zaskoczenia!
  • SMS vs RCS vs iMessage - jakie są najważniejsze różnice?
  • Laptop, a może komputer stacjonarny? Jak wygląda rynek?

Mowa o przystępnym cenowo komputerze All-in-One, którego wszystkie podzespoły niezbędne do działania (poza myszką i klawiaturą) umieszczono za monitorem (wtedy jeszcze kineskopowym). Komputer dedykowany był dla młodszych użytkowników. Apple zdecydowało się na wydanie wielu wersji kolorystycznych, które zostały bardzo ciepło przyjęte na rynku.

iMac bardzo szybko stał się niesamowicie popularny. Dodatkowo komputer ten spopularyzował wykorzystywane do dziś złącze USB, które w tamtych czasach dopiero wkraczało na rynek. iMac zerwał ze starszymi porami takimi jak porty szeregowe czy Apple Desktop Bus.

Aktualnie iMac jest jedynym urządzeniem w portfolio Apple, które przetrwało ponad 20 lat bez zmiany nazwy. Pomimo malejącej popularności komputerów stacjonarnych iMac nadal notuje dobre wyniki sprzedażowe, a najnowsza wersja z 2021 roku ponownie dostępna jest w wielu wersjach kolorystycznych i stanowi hołd dla iMaca pierwszej generacji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200