Dojdzie do połączenia JTT Computer i TCH Components

Nowa firma ma zostać wprowadzona na warszawską Giełdę Papierów Wartościowych w 2001 r. W tym roku doszło już do połączenia dwóch innych dystrybutorów - STGroup i California Computer.

Zarządy JTT Computer SA i TCH Components SA podjęły decyzję o połączeniu obu firm. Nowa spółka ma zostać wprowadzona na warszawską Giełdę Papierów Wartościowych w 2001 r. W tym roku doszło już do połączenia dwóch innych dystrybutorów - STGroup i California Computer.

Połączenie nastąpi poprzez stopniową wymianę akcji między JTT Computer a akcjonariuszami TCH Components.

Dzięki tej transakcji powstać ma jeden z największych dystrybutorów w Polsce. Szacunkowe obroty połączonych firm w 1999 r. wyniosły 690 mln zł. Największy dystrybutor w Polsce - Computer 2000 - osiągnął w ubiegłym roku przychody w wysokości 550 mln zł.

Głównymi partnerami JTT Computer są: Hewlett-Packard, IBM, Microsoft i Philips. Firma jest także producentem komputerów Adax. Spółka zatrudnia 248 osób. Głównymi partnerami TCH Components są: Intel, Kingston i Microsoft. Spółka zatrudnia 95 osób.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200