Dogecoin najczęściej wyszukiwaną kryptowalutą

Wyszukiwarka Google'a mówi wprost: Dogecoin jest najpopularniejszy, przynajmniej w Stanach Zjednoczonych, gdzie ma też najwięcej zwolenników (inwestorów).

Dogecoin / Fot. Kanchanara, Unsplash.com

Dogecoin / Fot. Kanchanara, Unsplash.com

Z badania analizującego wyniki Google Trends wynika, że to właśnie w USA znajdziemy najwięcej zwolenników Dogecoina. Kryptowaluta z sympatyczny psem w logo jest tam wyszukiwana najczęściej. Na drugim miejscu pod względem popularności jest Bitcoin, który na rynku kryptowalut ma największą kapitalizację rynkową - wynosi ona obecnie niemal 850 mld dolarów. Kapitalizacja Dogecoina, dla porównania, to ok. 20,1 mld dol.

Zobacz: Norauto

Zobacz również:

  • Najpopularniejsze kryptowaluty 2022 r.
  • Ethereum znacznie zmniejszyło zapotrzebowanie na prąd. Ale pojawiło się inne ryzyko
  • Północnokoreańscy hakerzy kradną na potęgę kryptowaluty

Mimo że o wiele mniejsza pod względem wartości rynkowej, Dogecoina jest kryptowalutą, która zajęła 1. miejsce pod względem popularności w 23 stanach. Bitcoin był liderem tylko w 10.

Dogecoin najczęściej wyszukiwaną kryptowalutą

Badanie zrealizował serwis Coin Insider, opierając się na danych publicznych z Google Trends. Kryptowaluta oparta na memach i rekomendacjach Elona Muska ma, jak widać, o wiele lepszą promocję i rozpoznawalność w sieci.

Sprawdź: Awaria Messengera

Pod względem wycen, Dogecoin zajmuje obecnie 11. pozycję w rankingu kryptowalut. O wiele większą kapitalizację mają takie aktywa jak Ethereum czy BNB, Solana i Terra, a także stablecoiny USDT i USDC.

Warto dodać, że Dogecoin nie cieszy się aż tak dużą popularnością w Polsce - w naszym kraju zdecydowanie większym zainteresowaniem cieszy się inny meme coin, a konkretnie Shiba Inu.

https://www.computerworld.pl/news/Shiba-Inu-wygenerowala-gigantyczne-zyski-3400-zmieniono-w-1-55-miliarda-dolarow,433308.html

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200