Dofinansowanie platformy Serio.pl

NFI Magna Polonia i inkubator e-Katalyst zainwestują 3,9 mln zł w dalszą działalność Serio.pl. Serwis ten jest platformą handlową dla małych i średnich przedsiębiorstw, służącą do kojarzenia kupujących ze sprzedającymi.

Nardodowy Fundusz Inwestycyjny Magna Polonia zainwestuje 2,8 mln zł w rozwój serwisu internetowego Serio.pl. Fundusz obejmie 31,1% udziałów w spółce BizCentrum - będącej właścicielem Serio.pl. Dalszych inwestycji w wysokości 1,1 mln zł dokona inkubator e-Katalyst. Fundusz internetowy jest już większościowym udziałowcem BizCentrum. Pozyskane środki mają zostać przeznaczone na rozszerzenie do końca 2001 r. działalności serwisu, na dotarcie do większych miast w kraju i zróżnicowanie oferty handlowej.

Serio.pl jest platformą handlową dla małych i średnich przedsiębiorstw, której działanie opiera się na zasadzie pytań oferowanych. Klient przesyła do serwisu zapytanie o konkretny produkt lub usługę. Pytanie automatycznie rozsyłane jest do zarejestrowanych w serwisie dostawców. Oni przesyłają zainteresowanym firmom swoje ofery. Szczegóły transakcji klienci platformy ustalają bezpośrednio między sobą. Serio.pl istnieje od marca br. Serwis powstał w przy wsparciu e-Katalyst. W ciągu trzech miesięcy działalności na platformie w charakterze sprzedawców zarejestrowało się ponad tysiąc niewielkich przedsiębiorstw, przede wszystkim z regionu Wielkopolski. Głównym źródłem przychodów serwisu są opłaty abonamentowe za możliwość korzystania z serwisu.

Zobacz również:

  • 5 najistotniejszych zmian zgłoszonych przez e-Izbę w projekcie ustawy „Polska cyfrowa. Pakiet zmian 2022”
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200