Dobry rok Siemensa w Polsce

W zakończonym 30 września roku finansowym 2000 Grupa Siemens odnotowała w Polsce przychód w wysokości 730 mln euro, co oznacza wzrost w stosunku do roku poprzedniego o 37% (533 mln euro). Siemens sp....

W zakończonym 30 września roku finansowym 2000 Grupa Siemens odnotowała w Polsce przychód w wysokości 730 mln euro, co oznacza wzrost w stosunku do roku poprzedniego o 37% (533 mln euro).

Siemens sp. z o.o., główna spółka grupy, osiągnęła sprzedaż rzędu 620 mln zł w porównaniu z 611 mln zł odnotowanymi rok temu. Zysk netto firmy wyniósł 32 mln zł i był trzykrotnie wyższy do zysku wypracowanego rok wcześniej. Przedstawiciele spółki twierdzą, że tak dobre wyniki zostały uzyskane głównie dzięki sprzedaży działów teleinformatycznych firmy.

Niemiecki Siemens obecny jest w Polsce za pośrednictwem 12 firm z branży produkcyjnej, handlowej i usługowej, w których łącznie zatrudnia ok. 5 tys. osób. Inwestycje koncernu do końca września br. w naszym kraju wyniosły łącznie ok. 150 mln euro.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200