Dobry kwartał HP

Wyniki finansowe HP za III kw. obrachunkowy były nieco lepsze od spodziewanych. Zysk netto koncernu spadł z 586 mln USD do 73 mln USD, ale firma zwiększyła sprzedaż o 10% do poziomu 20,8 mld USD. W tym kwartale większe przychody HP zawdzięcza m.in. wzrostowi dostaw serwerów.

Dział komputerów HP (Personal Systems Group - PSG) odnotował 8% wzrost sprzedaży w ujęciu wartościowym i 14% w ujęciu ilościowym. Mark Hurd, szef HP, oświadczył, że wyniki finansowe PSG w III kw. były najlepsze od czasów przejęcia koncernu Compaq. Przychody PSG sięgnęły 6,4 mld USD.

Lepiej wiodło się firmie także w segmencie rozwiązań dla przedsiębiorstw. Dział serwerów i pamięci masowych zakończył kwartał z 4 mld USD przychodu (co oznacza aż 20% wzrost) i odnotował 150 mln USD zysku operacyjnego. Sprzedaż oferowanych przez HP serwerów low-end wzrosła o 28%.

Tradycyjnie dobre wyniki odnotował dział Imaging and Printing Group zamykając kwartał z 5,9 mld USD przychodu. HP udało się zwiększyć sprzedaż we wszystkich segmentach - zarówno tanich drukarek atramentowych jak i rozwiązań dla przedsiębiorstw. HP o 31% zwiększyło dostawy kolorowych drukarek laserowych a o 67% urządzeń wielofunkcyjnych.

Przychody działu usługowego HP w III kw. wyniosły 3,8 mld USD, czyli 10% więcej niż rok wcześniej.

Zarząd koncernu spodziewa się, że w IV kwartale kończącym 2005 rok obrachunkowy firma zwiększy obroty do 22,4 - 22,8 mld USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200