Dobry III kwartał Polkomtela

Polkomtel SA (Plus GSM) w III kw. roku finansowego 2000 odnotował przychody w wysokości 927,4 mln zł. Zysk netto firmy w tym okresie wyniósł 65,5 mln zł w porównaniu z 55,5 mln zł uzyskanymi w analogi...

Polkomtel SA (Plus GSM) w III kw. roku finansowego 2000 odnotował przychody w wysokości 927,4 mln zł. Zysk netto firmy w tym okresie wyniósł 65,5 mln zł w porównaniu z 55,5 mln zł uzyskanymi w analogicznym okresie ub.r.

Operatorowi udało uzyskać się dobre wyniki mimo znacznych nakładów finansowych przeznaczonych na rozwój infrastruktury sieci i wprowadzanie na rynek nowych produktów.

"Wyniki finansowe uznać należy za bardzo dobre. Utrzymana została tendencja wzrostu przychodów i zysku netto. Nie notujemy strat, co na polskim rynku komórkowym jest wyjątkiem. Nasze ARPU (czyli średnie przychody uzyskane od 1 abonenta) także jest najwyższe. W dużej mierze jest to wynikiem wiodącej pozycji na rynku korporacyjnym - dostarczamy zróżnicowane pakiety usług większości polskich dużych firm" - podsumował wyniki finansowe Władysław Bartoszewicz, prezes Polkomtela.

***

Polkomtel opublikował wyniki za I półrocze

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200