Dobre zarzadzanie oswiata

Nominację do Lidera Informatyki 2013 Urząd Miasta Szczecina zawdzięcza wdrożonemu przez siebie Portalowi Edukacyjnemu, skalą i realizacją wyprzedzającemu inne tego typu projekty realizowane w Polsce.

FINALISTA KONKURSU

W ciągu roku od dnia premiery, 3 września 2012, Portal Edukacyjny stał się jednym z podstawowych narzędzi do zarządzania oświatą w mieście, a o jego pozytywnym odbiorze świadczy fakt, że do systemu chętnie i dobrowolnie włączają się także placówki niepubliczne.

Portal Edukacyjny w Szczecinie

1 rok działa Portal Edukacyjny

ok. 10 tys. osób dziennie odwiedzało portal w ciągu tygodnia pracy w czerwcu

ok. 50% odwiedzających loguje się do zasobów portalu

5 min – średni czas trwania odwiedzin na stronie

Szczeciński Portal Edukacyjny to wielofunkcyjne narzędzie skierowane do wszystkich osób związanych ze szkolnictwem. Dla urzędu i dyrektorów placówek oświatowych Portal Edukacyjny to nowoczesne narzędzie do zarządzania szkołą. Podstawowy moduł o charakterze organizacyjnym to informacje o uczniach, zawierający elementy zarządcze i wynikające ze specyfiki działań oświatowych, takie jak: wirtualny pokój nauczycielski, sekretariat czy możliwość zarządzania dyżurami nauczycielskimi oraz zastępstwami. Nauczyciele i uczniowie korzystają z modułu edukacyjnego, e-learningu i innych funkcji dedykowanych procesowi nauczania, np. edytora treści edukacyjnych. Rodzice mają możliwość wglądu w oceny swoich pociech poprzez elektroniczny dziennik, a przy tym komunikacji z nauczycielami.

Zobacz również:

  • 5G to nie tylko smartfony - jakie technologie skorzystają?

Platforma współpracy

„Dane statystyczne pokazują, ze ok. 25% rodziców jest aktywnymi użytkownikami dziennika. Naszym celem jest doprowadzenie do sytuacji, w której jeden z rodziców lub opiekunów raz w tygodniu sprawdzi dziennik. Rodzice są w większości pozytywnie nastawieni do naszego rozwiązania” – mówi Andrzej Feterowski, dyrektor Wydziału Informatyki w szczecińskim magistracie. Oprócz wymienionych funkcji i możliwości, dzięki trzeciemu modułowi – społecznościowemu – Portal stał się także międzyszkolną platformą współpracy, używaną przez wszystkie grupy. Uczniowie i nauczyciele wpisują na Portalu Edukacyjnym własne treści, artykuły, szkoły chętnie piszą o organizowanych przez siebie wydarzeniach.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200