Dobre wyniki sprzedaży Windows XP

Na targach International Consumer Electronic Show 2002 (CES) w Las Vegas, Microsoft poinformował, że od dnia premiery systemu Windows XP, na całym świecie sprzedano go w ilości ponad 15 mln sztuk.

Na tegorocznych targach International Consumer Electronic Show (CES), Bill Gates przedstawił wyniki sprzedaży najnowszego systemu operacyjnego Microsoftu. W ciągu dwóch miesięcy od daty premiery systemu (25 października 2001 r.) koncern sprzedał ponad 15 mln kopii Windows XP.

Microsoft utrzymuje, że sprzedaż Windows XP w ciągu tych 60 dni była większa o około 300% niż sprzedaż systemu Windows 98 w 2-miesięcznym okresie po jego premierze. Jednocześnie na zakup Windows XP zdecydowało się w okresie popremierowym o prawie 200% więcej nabywców niż w analogicznym czasie po debiucie systemu Windows Me. Wiadomo natomiast, że system cieszy się na razie umiarkowanym powodzeniem wśród klientów korporacyjnych.

Zobacz również:

  • Targi IFA powracają - odbędą się stacjonarnie we wrześniu

Liczba 15 milionów kopii obejmuje jednak w większości sprzedaż licencji typu OEM - czyli systemów sprzedanych razem z nowymi komputerami, a dokładniej sprzedanych producentom komputerów, a nie użytkownikom końcowym. Sprzedaż detaliczna Windows XP, w tzw. wersji "pudełkowej", stanowi jedynie niewielką część globalnie sprzedanych kopii systemu.

Na razie nie wiadomo jak kształtuje się sprzedaż Windows XP w Polsce. W miesiąc od dnia polskiej premiery systemu, która miała miejsce 26 listopada 2001 r., wiadomo jedynie, iż użytkownicy kupili więcej licencji na Windows XP niż na Windows Millennium Edition od początku wprowadzenia tego produktu na polski rynek we wrześniu 2000 r.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200