Dobre wyniki na pierwsze urodziny

Na początku maja minął okrągły rok odkąd brytyjska firma Sage przejęła od Matrix.pl dział odpowiedzialny za rozwój i sprzedaż pakietu Symfonia. Już dziś widać, że była to dobra decyzja. W pierwszym półroczu finansowym 2006 roku (październik 2005 - marzec 2006) firma osiągnęła 23,5 mln złotych obrotu, sprzedała 16.2 tysiąca sprzedanych licencji i pozyskała 4,9 tys. nowych klientów.

Dynamika wzrostu w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego wyniosła 26%. Największy wzrost sprzedaży (o 39%) Sage Symfonia odnotowała w przypadku linii produktowej Forte. Aktualnie, łączna liczba sprzedanych licencji wynosi 107 tysięcy, a liczba klientów przekroczyła 41 tys.

Obiecująco wyglądają także wyniki całej grupy Sage Group plc. Jej światowe obroty zwiększyły się o 18% w stosunku do roku ubiegłego, a zysk przed opodatkowaniem wzrósł o 19% i wyniósł w pierwszym półroczu 165 mln euro. Firma ma obecnie ponad 5 milionów klientów. Systematycznie zwiększa liczbę zawieranych umów usługowych, która przekroczyła już 1,5 miliona.

Grupa Sage należy do grona 3 największych dostawców rozwiązań biznesowych dla segmentu małych i średnich firm. Jej udział w rynku wzrósł z 5,8% w 2003 r. do 6,5% w 2004 r. W pierwszym półroczu br. m.in. dzięki akwizycji francuskiej firmy Adonix i amerykańskiego Verusa firma pozyskała 300 tysięcy nowych klientów i zanotowała 5% wzrostu organicznego obszarach działalności, zarówno ze sprzedaży licencji oprogramowania, jak i usług.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200