Dobre wyniki ICL Poland w roku trzydziestolecia

ICL Poland w 30 roku działalności zwiększył swoje obroty do 530 mld zł, co stanowi 25% wzrost w stosunku do ub.r.

ICL Poland w 30 roku działalności zwiększył swoje obroty do 530 mld zł, co stanowi 25% wzrost w stosunku do ub.r.

Rozwiązania ICL kupowała bankowość, administracja publiczna, przemysł przetwórczy, górnictwo węgla kamiennego, gospodarka komunalna i handel detaliczny. Odnotowano również ośmiokrotnie wyższą sprzedaż komputerów osobistych ICL.

W ubiegłym roku klientami ICL Poland były następujące instytucje i przedsiębiorstwa: Bank Gdański, Powszechny Bank Gospodarczy w Łodzi, PKO BP, Pekao SA, Bank Zachodni we Wrocławiu, Bank Unii Gospodarczej, Bank Przemysłowo-Handlowy w Krakowie, Bank Oszczędnościowy Białorusi, URM, Min. Zdrowia i Opieki Społecznej, Min. Pracy i Polityki Socjalnej, Rybnicka Spółka Węglowa, Fabryka Zmechanizowanych Obudów Ściennych FAZOS, Polifarb, Starogardzka Polfa, Swarzędzkie Fabryki Mebli, Philips Lighting Piła, Romet w Bydgoszczy, Zakłady Przemysłu Barwników w Zgierzu, Ponar Żywiec, Woj. Stacja Krwiodawstwa w Katowicach, Elana w Toruniu, FIAT Auto Poland, sieć marketów GLOBI, Szpital Kliniczny nr 2 w Poznaniu, Zakłady Energetyki Cieplnej w Łodzi.

Wśród wydarzeń roku '93 ICL Poland odnotował:

- przejęcie 51% udziałów w największej polskiej firmie produkującej oprogramowanie dla bankowości - Softbank, która

z kolei weszła w joint venture z największym pod względem liczby oddziałów bankiem oszczędnościowym świata (określenie The Economist) - białoruskim Sbierbankiem;

- zorganizowanie w Warszawie Management Resource Centre MRC, który specjalizuje się w usługach konsultingowych i szkoleniowych;

- uzyskanie świadectwa ISO 9001, co oznacza, że ICL Poland jest pierwszą firmą informatyczną w naszym kraju, która legitymuje się tym świadectwem najwyższej jakości.

ICL w Krainie Środka

Największy brytyjski koncern informatyczny, który na rynku azjatyckim działa od wielu lat, otworzył w br. swoje pierwsze biura w Pekinie w Szanghaju. Dotychczas interesy ICL w Chińskiej Republice Ludowej reprezentowało przedstawicielstwo w Hongkongu. W roku 1993 koncern uzyskał zamówienia z ChRL na łączną kwotę 7 mln USD. Brytyjski koncern obok systemów bankowych dostarcza chińskim odbiorcom systemy eksperckie, wspomagające podejmowanie decyzji menedżerskich w przedsiębiorstwach transportowych, zwłaszcza lotniczych i żeglugowych. Tego typu systemy ICL były już instalowane w liniach lotniczych Tajwanu, Hongkongu i Republiki Korei.


TOP 200