Dobre wyniki IBM

W pierwszym kwartale bieżącego roku firma wypracowała 1,75 mld USD zysku. Obrót koncernu wyniósł 21 mld USD.

IBM, jako jeden z nielicznych gigantów branży IT, osiągnął wzrost przychodów w pierwszym kwartale bieżącego roku. W okresie tym obrót koncernu sięgnął 21 mld USD. Zysk netto firmy wyniósł 1,75 mld USD, co stanowi 15-proc. wzrost w stosunku do I kw. roku 2000. Sprzedaż produktów IBM była większa w Azji (wzrost o 18%), Europie (11%) oraz w Ameryce (7%). Według przedstawicieli IBM, amerykański rynek IT jest obecnie jednak dość nieprzewidywalny.

Przychody IBM z usług, w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego, zwiększyły się o 21%. Obrót działów produkcji układów elektronicznych wzrósł aż o 117%. Większym popytem cieszyły się ponadto aplikacje firm dla sektora e-biznes. IBM zanotował jednak spadek sprzedaży dysków twardych i zestawów komputerowych. Oddział firmy stworzony w lutym br., zajmujący się produkcją komputerów i drukarek, poniósł stratę w wysokości 58 mln USD.

Zobacz również:

  • Indie znoszą zakaz wykorzystywania kart operatora MasterCard
  • Sytuacja makroekonomiczna nie wpływa na Apple
  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200