Dobre wyniki Compaqa w I kw. 2000 roku finansowego

W zakończonym 31 marca I kw. roku finansowego 2000 Compaq Computer odnotował przychody rzędu 9,51 mld USD, co oznacza wzrost o 1% w stosunku do wyników uzyskanych rok wcześniej (9,42 mld USD). Zysk ne...

W zakończonym 31 marca I kw. roku finansowego 2000 Compaq Computer odnotował przychody rzędu 9,51 mld USD, co oznacza wzrost o 1% w stosunku do wyników uzyskanych rok wcześniej (9,42 mld USD). Zysk netto w tym okresie wyniósł 325 mln USD (281 mln USD).

Największy wzrost przychodów firma odnotowała ze sprzedaży produktów powszechnego użytku (dział Consumer), która wyniosła 1,8 mld USD, czyli wzrosła o 35% w stosunku do analogicznego okresu rok wcześniej.

Enterprise Solutions and Services, dział firmy obsługujący największych klientów odnotował jednak spadek przychodów o 4%, do poziomu 4,7 mld USD. Przychody te stanowiły połowę całkowitych przychodów firmy w I kw.

Spadek przychodów z rynku korporacyjnego Compaq przypisuje zamrożeniem budżetów firm zwiazanym z przygotowaniami do roku 2000, redukcjom kanału zaopatrzenia i słabymi wynikami na rynku europejskim.

Spadły również przychody działu Commercial Personal Computing, do poziomu 2,9 mld USD (spadek 7%). Firma podkreśla jednak, że wynik ten oznacza znaczną poprawę w stosunku do minionych trzech kwartałów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200