Dobre, bo polskie

Po drugie, kasy

Od kilku lat mocną reprezentację na CeBIT mają producenci drukarek i kas fiskalnych. Zabrzański Elzab zaprezentuje m.in. kasę systemową z wagą, modemem, komputerem i czytnikiem kodów kreskowych. Warszawski Posnet pokaże drukarki fiskalne, kasy jednostanowiskowe i drukarki bonowe.

Po raz pierwszy w targach weźmie udział producent drukarek i kas fiskalnych Upos z Knurowa, który będzie uczestniczyć na zaproszenie firmy Epson. Udział w targach na zaprosze-nie zagranicznej firmy jest nieco tańszy, zwykle refunduje ona bowiem kilkadziesiąt procent kosztów wynajęcia stoiska.

Po trzecie, oprogramowanie

DST z Rudy Śląskiej, która została zaproszona do udziału w targach przez firmę Baan, będzie prezentować: system do zarządzania personelem (zintegrowany z rozwiązaniami holen-derskiego partnera) i aplikację, umożliwiającą dostęp do systemu Baan 4 za pośrednictwem Internetu. "Chcemy zainteresować naszymi systemami ok. 300 niemieckich użytkowników Baana. To kilkakrotnie większy rynek niż w Polsce" - twierdzi Bogdan Rus.

Po raz trzeci swoje stoisko na hanowerskich targach przygotuje ComArch. Na powierzchni 367 m2 krakowska firma zaprezentuje trzy grupy produktów: systemy telekomunikacyjne i sieciowe, rozwiązania dla firm bankowo-finansowych oraz usługi i systemy do zarządzania obiegiem dokumentów.

Szczeciński Heuthes chce zainteresować zagranicznych klientów nowym systemem ISOF, wspierającym obsługę firmy. Powstał on w efekcie przeniesienia stworzonej wcześniej przez Heuthes technologii na platformę IBM eServer iSeries. Na targach odbędzie się oficjalna premiera tego rozwiązania.

Samodzielne stoisko przygotowała również firma Silesian Electronic Team, dla której to już czwarty udział w CeBIT. Firma specjalizuje się w realizacji projektów na zlecenie. "Dotychczas wystawialiśmy się z Elzabem" - mówią przedstawiciele firmy. W CeBIT będzie również uczestniczyć Przemysłowe Centrum Optyki, oferujące rozwiązania dla wojska.

Dystrybucja odwrotna

Tegoroczne targi będą pierwsze dla firmy Action z Warszawy, która zaprezentuje wprowadzone na rynek w czerwcu 2001 r. notebooki własnej produkcji - Actina oraz produkty polskiej firmy Mint, m.in. płyty CD-R, głośniki, myszy, klawiatury i obudowy komputerowe. "Nie zdecydowaliśmy się na wspólne stoisko organizowane przez PIIiT, ponieważ razem z naszymi dostawcami chcieliśmy znaleźć się w hali, w której oferowane będą podzespoły komputerowe" - mówią przedstawiciele firmy.


TOP 200