Dobre, bo polskie

Program Moje Konto nie jest tak rozbudowany, jak Quicken czy MS Money. Sprawdza się natomiast w polskich warunkach.

Program Moje Konto nie jest tak rozbudowany, jak Quicken czy MS Money. Sprawdza się natomiast w polskich warunkach.

Moje Konto 98, gdańskiej firmy JZK, jest polskim odpowiednikiem pakietów Microsoft Money i Quicken. Pozwala na zarządzanie domowym budżetem i prostymi operacjami finansowymi. Jest dostępny w jęz. polskim i znacznie lepiej przystosowany do polskich warunków, a są to atuty, które dają mu przewagę nad amerykańskimi programami.

Przewagę tę widać na każdym etapie pracy z programem. Program wyposażony jest w listę polskich banków, dzięki czemu przy wypełnianiu formularza przelewu automatycznie wprowadzana jest nazwa banku. Przy tworzeniu kont program wyświetla wiele pytań, które później automatyzują naliczanie odsetek, prowizji za wykonywane przelewy, wypłaty, wydruki salda itp. Moje Konto 98 umożliwia drukowanie standardowych (już wypełnionych) formularzy przelewów, kopert depozytowych stosowanych w bankomatach, bankowych dowodów wpłaty, a także zleceń dyspozycji.

Twórcy Mojego Konta 98 idą z duchem czasu - program umożliwia korzystanie z takich usług, jak dostęp do konta za pośrednictwem telefonu (na razie program obsługuje w ten sposób tylko Eurokonto oferowane przez Pekao SA).

Program umożliwia zakładanie wielu typów rachunków: konta osobiste, karty płatnicze i kredytowe, lokaty bankowe, a także specjalne konta gotówka, kredyt i leasing.

Najuboższą częścią programu jest moduł do tworzenia raportów. Użytkownik nie może np. tak jak w Microsoft Money, przejrzeć profilu wydatków w określonym czasie. Moje Konto nie pozwala bowiem kategoryzować wydatków, czyli grupować ich według określonych przez użytkownika kryteriów.

<hr size=1 noshade>Moje Konto 98

Producent: Studio JZK

tel./faks (+58) 557 96 42

http://www.jzk.pl

Cena: 100 zł

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200