Dobra wiadomość dla użytkowników baz danych SQL Server 2016

Microsoft wprowadził do SQL Server 2016 szereg nowych opcji, które spotkały się z życzliwym przyjęciem użytkowników. Szkopuł w tym, że te najbardziej zaawansowane są dostępne tylko dla użytkowników posiadających wersję Enterprise tego rozwiązania. Jednak teraz ma to się zmienić.

Korporacja zaprezentowała bowiem pierwszy pakiet serwisowy dla aplikacji SQL Server 2016 wspierający zestaw opcji, który zostaną wprowadzone do wszystkich edycji oprogramowania: Express, Standard i Enterprise. Oznacza to, że użytkownik będzie mógł zbudować bazę danych wspierającą technologię OLTP in-memory, przetestować ją przy użyciu bezpłatnej edycji Express, a następnie zarządzać nią przy użyciu oprogramowania SQL Server 2016 Enterprise.

Począwszy od 16-go listopada, deweloperzy będą musieli kupować droższe wersje oprogramowania SQL Server 2016 tylko wtedy, gdy zechcą aby ich baza danych pracowała tak wydajnie jak jest to tylko możliwe. Wiąże się to z tym, że każda wersja aplikacji ma różne wymagania dotyczące warstwy sprzętowej systemu obliczeniowego. Użytkownicy będą więc kupować wersję Enterprise oprogramowania nie dlatego, że wspiera ona dodatkowe opcje, ale dlatego, że pracują najszybciej.

Zobacz również:

  • Rewolucja AI w pracy. Microsoft zaprezentował Copilot
  • Rząd przyjął projekt o ułatwieniach w budowie szerokopasmowego internetu
  • Poza SQL: 8 nowych języków zapytań do danych

Na koniec warto przypomnieć, że Microsoft zaprezentował niedawno pierwszą techniczną wersję preview oprogramowania SQL Server on Linux, która pozwala uruchamiać deweloperom relacyjne bazy danych na komputerach pracujących pod kontrolą najpopularniejsze obecnie systemu operacyjnego bazującego na otwartym kodzie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200