DoCoMo zaprezentowało swe prace nad Super 3G

Na targach Wireless Japan w Tokjo NTT DoCoMo zaprezentowało obecne osiągnięcia swych prac nad nowym systemem Super 3G. Ma on zapełnić lukę pomiędzy systemami HSDPA i 4G.

Operator sprowadził na pokaz ciężarówkę testową dla systemu Super 3G. Ma ona pokazywać możliwość wysyłania danych z prędkością 25 Mbps i otrzymywania z prędkością 100 Mbps. Poprzez łącze wysyłano kilka strumieni wideo w formacie standardowym i High Definition. Dodatkowo możliwe jest zdalne granie z przeciwnikiem, który w tym przypadku znajdował się tylko kilka metrów dalej, po drugiej stronie stanowiska DoCoMo.

Firma rozpoczęła prace nad Super 3G w lipcu 2006 jako technologią zapełniającą lukę pomiędzy dzisiejszym HSDPA i przyszłym systemem 4G. Obecnie HSDPA ma prędkość 7,2 Mbps i, według prognoz, ma osiągnąć 100 Mbps. To pomiędzy Super 3G i 4G z transferem 1 Gbps. W testach w okolicach Tokyo DoCoMo osiągnęło prędkość pobierania danych do ciężarówki Super 3G na poziomie 250 Mbps.

Zobacz również:

Operator ma nadzieję zakończyć prace nad Super 3G do końca 2009 roku. Usługa ma być dostępna najwcześniej w roku 2010. Super 3G jest jednym z kilku systemów posiadających status Long Time Evolution według standardów 3GPP. Oznacza to, że jego ewolucja planowana jest przez dłuższy czas.


TOP 200