DoCoMo startuje z 3G

Największy japoński operator telefonii komórkowej zamierza wkrótce uruchomić usługi 3G. W najbliższym czasie do oferty firmy trafią odpowiednie telefony.

Koncern NTT DoCoMo planuje rychłe uruchomienie usług 3G - w ofercie firmy już w poniedziałek znajda się przystosowane do tego celu telefony. Usługi telefonii komórkowej trzeciej generacji (w skrócie zwane właśnie 3G) japoński gigant początkowo planował uruchomić już w maju, później jednak termin ten przesunięto na październik.

W ofercie firmy znajdą się trzy modele "gotowych" na 3G telefonów. Jeden z nowych modeli, P2101V, obsługuje strumieniowe transmisje wideo, umożliwia także pobieranie i odsłuchiwanie muzyki z Sieci. Urządzenie ma również wbudowaną kamerę, umożliwiającą rejestrowanie zarówno ruchomego obrazu, jak i pojedynczych zdjęć. Przedstawiciele NTT DoCoMo nie poinformowali na razie, ile trzeba będzie zapłacić za nowe telefony.

Zobacz również:

  • T-Mobile: oszukańcze połączenia osiągnęły najwyższy poziom w 2021. To rekord
  • Trwają prace nad stworzeniem kosmicznego standardu będącego kalką USB
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200