Do usługi MySQL HeatWave wkroczyła technologia ML

Oracle poinformował wczoraj, że dodał do swojej chmurowej usługi MySQL HeatWave (która analizuje informacje przechowywane w bazie danych) nowe funkcje wspierające technologię ML (uczenie maszynowe).

Grafika: Jack Moreh/freerangestock

Usługa MySQL HeatWave wspiera obecnie w ramach jednej bazy danych MySQL takie rozwiązania jak OLAP (czyli analitykę danych realizowaną w trybie online), OLTP (czyli przetwarzanie transakcji realizowane również w trybie online), uczenie maszynowe oraz funkcje automatyzacji wykorzystujące sztuczną inteligencję. Oracje informuje, że funkcja uczenia maszynowego została dodane do dwóch komponentów usługi MySQL HeatWave. To komponenty AutoML i MySQL Autopilot.

Funkcja AutoML pozwala programistom i analitykom danych budować, trenować i wdrażać nowe modele uczenia maszynowego, bez konieczności korzystania z oddzielnych usług oferujących uczenie maszynowe. Z kolei funkcja MySQL Autopilot zapewnia funkcje automatyzacji korzystające z uczenia maszynowego, które zostały wprowadzone do dwóch rozwiązań: HeatWave i OLTP. Są to takie funkcje jak automatyczne udostępnianie zasobów, automatyczne kodowanie, czy automatyczne rozmieszczanie i dystrybuowanie danych.

Zobacz również:

  • Raport chmurowy Computerworld już do pobrania
  • Najnowsza baza danych Oracle została wzbogacona o kolejne funkcje AI

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200