Do 2002 r. będzie ponad miliard użytkowników serwisów bezprzewodowych

Z badań amerykańskiej firmy analitycznej wynika, że w kolejnych dwóch latach globalna liczba subskrybentów tego typu usług osiągnie poziom 1,87 mld. Ma to się stać głównie za sprawą nowej oferty sieci komórkowych tzw. trzeciej generacji.

Liczba użytkowników usług bezprzewodowych w skali globalnej osiągnie do III kw. 2002 r. 1 mld - wynika z analiz przygotowanych przez amerykańską firmę Cahners In-Stat Group.

Z badań wynika także, że w kolejnych dwóch latach liczba subskrybentów tych usług niemal podwoi się, osiągając poziom 1,87 mld. Stanie się to głównie za sprawą udostępniania przez operatorów nowych usług szerokopasmowych (sieci 3G), zapewniających szybką transmisję danych. Kolejnym powodem do wzrostu liczby użytkowników usług bezprzewodowych ma być spadek ich cen. Liczba bezprzewodowych użytkowników w uprzemysłowionych krajach ma rosnąć równomiernie przez najbliższych pięć lat.

Raport przewiduje też, że sprzedaż cyfrowych usług bezprzewodowych na rozwijających się rynkach, takich jak Europa Wschodnia, Brazylia czy Chiny, również będzie wzrastała wraz z wdrażaniem tam nowych rozwiązań komórkowych. Jednocześnie będzie maleć zainteresowanie bezprzewodowymi usługami analogowymi, zwłaszcza w USA i Europie.

Ponadto telefony komórkowe i bezprzewodowe urządzenia mają stać się głównymi urządzeniami, dzięki którym użytkownicy będą korzystać z Internetu - twierdzi Cahners In-Stat.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200