Długo oczekiwane jądro Linuxa wreszcie jest gotowe

Linus Torvalds stwierdził krótko - "2.4.0 już jest".

Ostateczna wersja jądra Linuxa o numerze 2.4 została wreszcie udostępniona przez Linusa Torvaldsa. Przypomnijmy, że jeszcze na początku tego tygodnia premiera została odłożona na nie sprecyzowaną datę.

W liście wysłanym wczoraj wieczorem do grupy programistów zajmujących się rozbudową systemu L. Torvalds napisał: "W skrócie, 2.4.0 już jest". Dodał też, że oczekiwany przez zbyt wiele miesięcy system w wersji 2.4.0 oferuje wiele usprawnień, które są innowacyjne w stosunku do znanych rozwiązań korporacyjnych.

Zobacz również:

  • Linux Foundation uruchamia dwie nowe inicjatywy wspierające obliczenia o wysokiej wydajności i systemy pamięci masowej
  • Dlaczego warto aktualizować jądro systemu operacyjnego Linux?

Programiści z niecierpliwością czekali na finalną wersję nowego jądra, ponieważ miało ono oferować znacznie większe możliwości wykorzystywania maszyn wieloprocesorowych. Dzięki nowym rozwiązaniom będzie można efektywniej uruchamiać aplikacje korporacyjne na serwerach linuxowych. Wcześniejsza wersja jądra o numerze 2.2 pozwala na pewne wykorzystywanie rozwiązań z maksymalnie czterema procesorami.

***

Najnowsza wersja jądra Linuxa wciąż jest w fazie opracowywania

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200