Dla przedsiębiorstw raczej Pocket PC

Z badań IDC przeprowadzonych w amerykańskich firmach wynika, że użytkownicy korporacyjni skłaniają się ku platformie Microsoftu. Ponad 36% ankietowanych szefów działów IT wybierze urządzenia Pocket PC, jako standard korporacyjny. Na Palm OS prawdopodobnie zdecyduje się 21%.

Wiele wskazuje na to, iż Palm straci pozycję lidera na rynku komputerów naręcznych - twierdzą analitycy z IDC. Badanie przeprowadzone w dużych przedsiębiorstwach (użytkujących co najmniej 500 palmtopów) wykazały, że ponad 36% firm, jako standard korporacyjny wybierze platformę Pocket PC. Niecałe 21% zdecyduje się na urządzenia z systemem Palm OS.

"Przedsiębiorstwa zaczynają dostrzegać komputer naręczny, jako narzędzie umożliwiające podniesienie produktywności. Pomimo iż dysponują one obecnie ograniczonymi budżetami na IT, wiele firm wyposaży swoich pracowników w handheldy. Palm zawdzięcza swoją pozycję rynkową temu, że produkty tej marki spełniają oczekiwania użytkowników indywidualnych. Rynek korporacyjny jest jednak bardziej wymagający. Urządzenia z Windows CE wydają się atrakcyjną propozycją dla firm, szczególnie teraz, gdy system Pocket PC 2002 obsługuje technologię VPN i zawiera inne narzędzia pozwalające na zdalną pracę" - twierdzi Randy Giusto, odpowiedzialny w IDC za badania rynku rozwiązań mobilnych.

Zobacz również:

Podsumowując wyniki raportu, IDC stwierdza, że rozwój usług mobilnych i technologii bezprzewodowych przyczyni się do wzrostu popytu na komputery naręczne. Nie można definitywnie stwierdzić, która z konkurencyjnych platform osiągnie dominującą pozycję. Największe szanse wydaje się mieć obecnie Pocket PC, zwłaszcza że platformę tę wspierają giganci rynku korporacyjnego: Microsoft, Hewlett-Packard, Compaq, Symbol i Toshiba.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200