Dla małych firm

Compaq wprowadza na rynek nową ofertę skierowaną głównie do małych przedsiębiorstw.

Compaq wprowadza na rynek nową ofertę skierowaną głównie do małych przedsiębiorstw.

Firma Compaq Computer podpisała ogólnoświatowe porozumienie z Microsoftem dotyczące dostarczania pakietu BackOffice for Small Business wraz ze swoimi serwerami z linii ProSigna 200, kierując tego typu ofertę do małych firm, w których w sieci pracuje do 25 komputerów. Oprogramowanie Microsoftu umożliwi m.in. wysyłanie poczty elektronicznej i faksów oraz zapewni dostęp do Internetu z komputerów PC. Pozwoli im to również na współdzielenie plików, drukarek i bazy danych. W Polsce ProSigna 200 ma pojawić się w sprzedaży w ciągu dwóch tygodni.

BackOffice Small Business Server ma być umieszczany na płytach CD-ROM ze SmartStart - systemem automatyzującym proces implementacji różnych aplikacji na serwerach Compaqa. Ma to ułatwić jego instalację nawet w firmach, które nie zatrudniają informatyka. Ponadto przy współpracy z lokalnymi dystrybutorami klient ma mieć możliwość preinstalacji różnego typu oprogramowania, w tym aplikacji finansowo-księgowych.

Zdaniem przedstawicieli firmy najbardziej dla nich interesujący jest rynek europejski, gdzie ponad 80% wszystkich zatrudnionych pracuje właśnie w małych firmach. Oceniają oni, że rynek ten do roku 2000 osiągnie wartość 73,4 mld USD. „Nie dysponujemy podobnymi badaniami dotyczącymi Polski, ale z naszych doświadczeń widzimy, że ludzie szukają tego typu produktów” - mówi Mirosław Grzyb z Compaq Computer Polska.

Compaq ProSigna 200 Small Business Serwer został wprowadzony na rynek w czerwcu br. Zawiera procesor Pentium II 233 MHz, 64 MB RAM, dysk twardy 4,3 GB, CD-ROM i kartę sieciową Netelligent 10/100 PCI. Oprogramowanie Microsoftu ma być dostarczane z licencją dla 10 użytkowników z możliwością dokupienia kolejnych 15. Cena serwera wynosi 5 tys. USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200