DivX w Easy CD & DVD Creator

Firma Roxio, znana jako producent oprogramowania do tworzenia, edycji wideo i zapisu płyt CD/DVD oraz twórcy kodeka DivX - DivXNetworks, podpisali umowę licencyjną, w ramach której kodek DivX będzie stanowił integralną część kolejnych edycji oprogramowania autorstwa Roxio.

Umowa podpisana pomiędzy Roxio i DivXNetworks zakłada zintegrowanie technologii kompresji wideo DivX z produktami, oferowanymi przez firmę Roxio. W szczególności chodzi o programy znajdujące się w pakiecie o nazwie Easy CD & DVD Creator.

Wykorzystanie technologii DivX pozwala na osiągnięcie mniejszych rozmiarów pliku wideo bez utraty jego jakości. Dla przykładu plik wideo w formacie MPEG-2, wykorzystywany w przypadku płyt DVD-Video może być poddany kompresji, w wyniku której jego rozmiar zmniejszy się 10-krotnie. Rozmiar pliku wideo w jakości VHS, może być zmniejszony 100-krotnie, bez utraty klatek oraz rozdzielczości.

Jak podkreślają zgodnie obie firmy, użytkownicy oprogramowania Roxio, będą mogli skorzystać z najpopularniejszego obecnie formatu wideo i tym samym ułatwić sobie proces tworzenia oraz edycji wideo i dystrybucji swoich produkcji poprzez Internet.

Więcej informacji:

Roxio -http://www.roxio.com

DivXNetworks - http://www.divxnetworks.com

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200