DivX do lamusa?

Firma RealNetworks poinformowała o zakończeniu prac nad technologią RealVideo 9. Zdaniem jej twórców pozwala ona na uzyskanie plików o połowę mniejszych objętościowo niż w przypadku MPEG-4, przy zachowaniu tej samej jakości obrazu.

Firma RealNetworks poinformowała o zakończeniu prac nad technologią RealVideo 9. Zdaniem jej twórców pozwala ona na uzyskanie plików o połowę mniejszych objętościowo niż w przypadku MPEG-4, przy zachowaniu tej samej jakości.

Przedstawiciele RealNetworks utrzymują, że nowa technologia pozwala na uzyskanie jakości porównywalnej z VHS już przy tzw. bitrate równym 160 kbit/s. Przyspieszenie „strumienia” do poziomu ok. 500 kbit/s pozwala już na uzyskanie obrazu o jakości nie odbiegającej od standardu DVD.

Dodatkową zaletą RealVideo 9 ma być możliwość uzyskania wielokanałowego dźwięku w systemie Real Audio Surround już przy bitrate równym 44 kbit/s. RealVideo 9 obsługuje także standard . Zdaniem twórców nowej technologii, zostanie ona wykorzystana przez Joint Video Team w pracach nad następcą standardu MPEG-4.


IBM Think Digital Summit Poland, 16-17 września 2020
TOP 200