Diskkeeper 2011: Defragmentacja i optymalizacja

Najnowsza wersja oprogramowania do defragmentacji pamięci dyskowej oraz przyspieszania dostępu do plików brytyjskiej firmy Diskeeper służy nie tylko do standardowej defragmentacji plików. Narzędzie zostało wyposażone w działające w tle zaawansowane mechanizmy bieżącego monitorowania aktywności aplikacji, optymalizacji zapisu plików i prewencyjnego zapobiegania ich fragmentacji, takie jak IntelliWrite, I-FAAST, Instant Defrag i Efficient Mode.

Według producenta, narzędzie to umożliwia średnio 40-proc. zmniejszenie liczby operacji I/O, 30-proc. przyspieszenie operacji backupu oraz 12-proc. zmniejszenie zużycia energii przez serwery. Oprogramowanie jest przeznaczone przede wszystkim dla średnich i dużych firm, choć producent oferuje też jego bezpłatną wersję dla indywidualnych użytkowników komputerów PC.

Diskeeper to firma założona w 1981 r., specjalizująca się w rozwijaniu oprogramowania do optymalizacji systemów komputerowych. W roku 1986 wprowadziła na rynek pierwsze rozwiązanie do automatycznej defragmentacji plików. Obecnie jej narzędzia są wykorzystywane w 90% korporacji z listy Fortune 500.

Diskeeper 2011 nie jest na razie dostępny w polskiej wersji. W Polsce oprogramowanie jest oferowane przez firmę AnySoft (www.anysoft.pl). Licencja na Diskeeper 2011 Pro kosztuje 285 zł, a Diskeeper 2011 Server - ok. 1400 zł.


TOP 200