Digitex i Micronet chcą się połączyć

Fuzja ma umożliwić firmom poszerzenie oferty rynkowej, obniżenie kosztów działalności i wzmocnienie potencjału kapitałowego. Producenci central abonenckich planują również utworzenie wspólnego biura badawczo-rozwojowego.

Zarządy sopockiej i gdańskiej spółki podpisały list intencyjny w sprawie połączenia firm. Obie spółki zajmują się produkcją abonenckich central telefonicznych. Fuzja zostanie sfinalizowana prawdopodobnie na przełomie 2001/2002 r. Połączenie ma wpłynąć na poszerzenie oferty rynkowej, obniżenie kosztów działalności i wzmocnienie potencjału kapitałowego spółek. Firmy planują utworzenie wspólnego biura badawczo-rozwojowego.

Digitex powstał w 1985 r. Firma rozpoczęła produkcję central abonenckich na początku lat dziewięćdziesiątych. W 2000 r. jej udział w sprzedaży central do 10 portów wynosił ok. 20%. Działający od przeszło 15 lat Micronet był jednym z głównych dostawców urządzeń do taryfikacji i billingu dla TP SA. Produkcję central abonenckich firma rozpoczęła w 1998 r. zdobywając kilkuprocentowy udział w rynku. Micronet jest dostawcą średniej pojemności centralek obsługujących do 480 portów.

Zobacz również:

  • Na rynek rozwiązań bezpieczeństwa klasy enterprise wchodzi nowy podmiot
  • Cloud Planet przechodzi w ręce spółki Symfonia
  • Google wyda 2,1 mld dol. na budynek biurowy w Nowym Jorku
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200