Dialog: przychody będą rosły

Przychody z działalności podstawowej telefonii Dialog za I półrocze br. wyniosły 221 mln zł. W drugim kwartale br. spółka osiągnęła nadwyżkę w przychodach w wysokości 2,4 mln zł w stosunku do założeń budżetowych.

W tej chwili Dialog posiada ok. 424 tys. linii telefonii stacjonarnej. Rośnie liczba klientów, zwiększają się również przychody. Zysk operacyjny powiększony o amortyzację EBITDA w styczniu br. wyniósł ok. 15,2 mln zł. Z kolei w pierwszym kwartale tego roku wyniósł blisko 46 mln zł, czyli o prawie 10,1 mln zł więcej od sumy zakładanej w budżecie. "Ta rosnąca tendencja utrzymuje się" - czytamy w komunikacie spółki - "Po pierwszym półroczu EBITDA wyniosła ponad 89,7 mln zł. Zysk operacyjny EBIT po 6 miesiącach jest korzystniejszy od założonego w budżecie o 16,8 mln zł i wynosi 37,5 mln zł."

Dialog tnie też koszty. W pierwszym kwartale br. oszczędności wyniosły 8,1 mln zł w odniesieniu do kosztów założonych w budżecie. W drugim kwartale udało się zaoszczędzić 2,3 mln zł.

Zobacz również:

  • Mroczne sekrety zarządzania danymi
  • Darmowy hosting bije rekordy popularności

Telefonia Dialog działa na rynku od 1998 roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200