Dialog przez 1041

Od 1 czerwca - na początek w pięciu, do końca br. we wszystkich ośmiu regionach w których działa operator - Dialog wprowadzi usługi międzymiastowe poprzez prefiks 1041. Do końca roku usługi mają być uruchomione również w Warszawie.

Od 1 czerwca br. abonenci Telefonii Dialog zamieszkali w regionach Wrocław, Jelenia Góra, Legnica, Zielona Góra i Wałbrzych będą mogli korzystać z połączeń międzystrefowych za pośrednictwem prefiksu 1041. Sieć Dialogu wybiera ten numer w połączeniach międzymiastowych automatycznie.

Abonenci Dialogu, którzy będą chcieli korzystać w tym zakresie z usług innego operatora mogą złożyć w biurze obsługi klienta odpowiednią dyspozycję. Wybierany numer do innej strefy muszą wówczas poprzedzić "zerem", sam prefiks będzie już dodawany automatycznie. Wniosek o zmianę preselekcji jest bezpłatny. Wszystkie należności za połączenia międzystrefowe będą podawane na jednej fakturze wystawianej przez Dialog, z wyszczególnieniem połączeń zrealizowanych przez każdego z operatorów międzystrefowych.

Telefonia Dialog otrzymała od URT prefiks 1041 i zezwolenie na świadczenie "wszelkich usług telekomunikacyjnych" w marcu br. Znosi ono poprzednie koncesje w 9 regionach, nadając w zamian prawo działania w całym kraju, a od początku 2003 roku, po anulowaniu monopolu TP S.A., także na realizację połączeń międzynarodowych. Abonenci Dialogu w pozostałych regionach w których działa operator - w d. województwach łódzkim, bielsko-bialskim i elbląskim muszą jeszcze poczekać. Podobnie jak w usługi telekomunikacyjne Warszawie, połączenia międzymiastowe w tych regionach mają zostać uruchomione jeszcze w tym roku


TOP 200