Devoteam o przyszłości Wola Info

Francuski właściciel stawia na przywrócenie spółce zyskowności i stabilności finansowej. Synergia rozwiązań ma przynieść nowe zamówienia z sektora telekomunikacyjnego, finansowego oraz publicznego.

Francuska grupa Devoteam niebawem będzie miała 62% akcji . Do końca roku jej udział ma wzrosnąć do 100% i wówczas spółka zostanie wycofana z warszawskiej giełdy. Spółką od połowy września - po rezygnacji Piotra Majcherkiewicza - kieruje Jacques Record, który w polskim oddziale Devoteam pełni funkcję Corporate Manager od 2007 roku i jest członkiem zarządu Devoteam Polska, a 30 czerwca 2010 wiceprezesem Wola Info.

Stanislas de Bentzmann, prezes grupy Devoteam podkreślił także, że celem Devoteam jest przede wszystkim powrót do zyskowności Woli Info, poprzez zmiany w strukturze spółki (działów sprzedaży i dostarczania). Na ten cel przeznaczona zostanie łączną kwota 10 mln zł jakie Devoteam zainwestuje w warszawską firmę. Jak powiedział Stanislas de Bentzmann, wyjście na plus jest już blisko, ale na ten cel spółka rezerwuje sobie cały 2011 rok.

Devoteam chce wykorzystać kompetencje i doświadczenie zbudowane przez lata w polskiej spółce. W związku z tym planuje rozwój spółki, zatrudniając 50 nowych osób. Pod nowymi rządami Wola Info ma urosnąć dwukrotnie. Francuzi chcą wykorzystać także językowe kompetencje jej pracowników do pracy przy zagranicznych projektach. W Polsce Devoteam i Wola Info bedą szukać nowych klientów z rynku telekomunikacyjnego i finansowego oraz wprowadzić m.in. produktu z zakresu e-administracji. Dla Devoteam szczególnie istotne są kompetencje Wola Info z zakresu systemów IT, zarządzania informacją i infrastrukturą teleinformatyczną oraz usługami świadczonymi, przez jej spółkę zależną - Centrum Rozwiązań Menedżerskich. Devoteam liczy także na rozwój współpracy z partnerami technologicznymi Wola Info czyli HP, IBM, EMC, Symantec i Oracle

Stanislas de Bentzmann nie wyklucza nowych zakupów w Polsce. Nim to jednak nastąpi Wola Info musi odzyskać kondycję i zacząć zarabiać. Pod starym szyldem będzie jednak pracować tylko do końca 2010 r. Wówczas przyjmie nazwę Devoteam Consulting.


TOP 200