Deutsche Telekom zamierza sprzedać część swoich zasobów

Jak podał niemiecki Welt am Sonntag, powołując się na anonimowe źródła, łączna wartość sprzedaży aktywów niemieckiego operatora ma wynieść 14-19 mld euro. Koncern prawdopodobnie pozbędzie się części działalności i nieruchomości, a także udziałów w amerykańskim Sprincie i regionalnych niemieckich telewizjach kablowych.

Deutsche Telekom zamierza sprzedać część swoich aktywów. Przedstawiciele niemieckiego operatora nie chcieli ujawnić kwoty, jaką zamierzają dzięki temu uzyskać, zapewnili jednak, że działania mają na celu pozbycie się jedynie zasobów nie związanych z główną działalnością koncernu.

Tymczasem według nie potwierdzonych informacji, jakie zamieściła niemiecka prasa, DT planuje sprzedać działy i nieruchomości o łącznej wartości 14-19 mld euro (12,8-17,4 mld USD). Operacja ta miałaby obejmować także sprzedaż udziałów, jakie operator posiada w amerykańskiej spółce telekomunikacyjnej Sprint i niemieckich regionalnych telewizjach kablowych. Kolejnego zastrzyku gotówki DT spodziewa się wraz z wydzielenia z jego struktur operatora telefonii komórkowej T-Mobile International.

Zobacz również:

  • Windows 11 - czy warto już zaktualizować firmowe komputery?
  • Microsoft Office 365 - lista wersji, najważniejsze zmiany dla biznesu

"Nie skomentujemy tych liczb. Przyznaję jednak, że nigdy nie ukrywaliśmy zamiarów sprzedaży tego, co nie jest związane z naszą podstawową działalnością - usługami telekomunikacyjnymi. Co do kwot mogę powiedzieć, że są to spekulacje" - poinformował Ulrich Lissek, rzecznik prasowy Deutsche Telekom.

Pozbycie się wybranych aktywów ma pomóc niemieckiemu potentatowi w redukcji zadłużenia finansowego, związanego z ciągłym rozwojem jego oferty i nakładami ponoszonymi na przyszłą na sieć UMTS.

Na wieści o pozbyciu się wybranych spółek i udziałów przez DT, zareagowała już giełda - kurs akcji firmy szybko wzrósł.

***

Wyniki finansowe

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200