Deutsche Telekom zaaprobował połączenie z Telecom Italia

Zarząd Deutsche Telekom (DT) wyraził swoje poparcie dla planu połączenia z Telecom Italia (TI).

Zarząd Deutsche Telekom (DT) wyraził swoje poparcie dla planu połączenia z Telecom Italia (TI). Biorąc pod uwagę wyniki finansowe obu operatorów za rok 1997, nowa firma będzie osiągać przychody rzędu 62,3 mld USD. Z firm telekomunikacyjnych wyższe obroty osiąga jedynie japoński Nippon Telephone & Telegraph (NTT). Szczegóły transakcji mają zostać przedstawione na dzisiejszej konferencji prasowej, zorganizowanej w Londynie, w której biorą udział Ron Sommer, prezes DT, oraz Franco Bernabe, prezes TI.

Niemieckie Ministerstwo Finansów zapewniło w oficjalnym liście włoskie Ministerstwo Skarbu o zaakceptowaniu porozumienia oraz o planach redukcji swoich udziałów w DT tak szybko, jak to będzie możliwe. Decydujący wpływ na to będzie miała kondycja rynku telekomunikacyjnego. Zapewniono także, że rząd niemiecki nie będzie ingerował w strategię zarządzania i strukturę nowego przedsiębiorstwa. Oświadczenie to ma rozwiać obawy TI związane z dużym udziałem (72%) niemieckiego rządu w Deutsche Telekom, podczas gdy rząd włoski dysponuje zaledwie 3,4% akcji Telecom Italia.

Porozumienie zakłada, że akcjonariusze włoskiego operatora otrzymają 1 akcję nowej firmy za trzy akcje TI, natomiast udziałowcy DT dokonają wymiany swoich akcji w stosunku 1:1. Według dzisiejszego Wall Street Journal, wartość transakcji jest szacowana na ok. 82 mld USD. Nowa firma ma być notowana na giełdach we Frankfurcie, Mediolanie i Nowym Jorku.