Deutsche Telekom wchłonie T-Online

DT największa europejska firma telekomunikacyjna, chcąc wzmocnić swoją pozycję na rynku usług zintegrowanych, zamierza odkupić brakujące akcje internetowej spółki T-Online i włączyć ją do swoich struktur.

Na przejęcie 26 procent T-Online - największego europejskiego dostawcy usług internetowych, posiadającego ponad 13 milionów klientów - DT przeznaczy ok. 3 mld euro. Krok ten odzwierciedla panujący w sektorze telekomunikacyjnym trend wykorzystywania potencjału szybkich szerokopasmowych łączy do świadczenia tzw. usług Triple-Play - integrujących tradycyjne usługi głosowe z dostępem do internetu i telewizją.

Deutsche Telekom idzie w ten sposób w ślad za France Telecom, drugim z największych operatorów europejskich, który zamierza odkupić brakujące udziały Wanadoo - swojej internetowej spółki.

Zobacz również:

  • Google Meet stawia na większe możliwości streamingu

Fuzja jest "właściwym krokiem we właściwym czasie", powiedział w sobotę Kai-Uwe Ricke dyrektor wykonawczy DT. Krok ten jest konsekwencją, między innymi, wciąż rosnącej liczby klientów korzystających z łącz szerokopasmowych. "To stopniowe scalanie oznacza także, że z punktu widzenia klientów internet traci status odrębnego i niezależnego segmentu rynku telekomunikacyjnego" - dodaje szef Deutsche Telekom

Producenci sprzętu reagują na trend łączenia usług zmianą strategii tak, aby dostosować się do rosnącego zapotrzebowania branży na telekomunikacyjne platformy do świadczenia zintegrowanych usług. Wcześniej w tym miesiącu Siemens połączył swój dział sieci stacjonarnej z działem zajmujących się rozwiązaniami mobilnymi.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200