Deutsche Telekom przyspiesza transfer danych

Deutsche Telekom dołączył do grona operatorów, którzy już wkrótce zmodyfikują swoją sieć komórkową, tak aby umożliwiała ona transfer danych z prędkością 42 Mb/s. Firma poinformowała o tym podczas trwających właśnie targów Cebit w Hanowerze.

W czerwcu bieżącego roku do portfolio firmy zostanie dodany modem USB Business II, który pozwoli na uzyskanie lepszych prędkości. Modem będzie kompatybilny z amerykańską siecią T-Mobile, która również planuje podnieść szybkość połączeń do 42 Mb/s jeszcze w tym roku. Modem T-Mobile zostanie wypuszczony w połowie roku. Smartfony zdolne do wykorzystywania takich prędkości pojawią się w ofercie w drugiej połowie roku.

W tej chwili jest około 13 sieci HSPA+ oferujących użytkownikom prędkości rzędu wspomnianych 42 Mb/s. Według raportu GSA (Global mobile Suppliers Association) są jeszcze 32 deklaracje od innych operatorów, którzy chcą zaadaptować tę technologię.

Zobacz również:

  • MetroCluster – odpowiedź T Business na wyzwania rynku e-commerce

Kolejnym krokiem dla HSPA+ jest przejście na 84 Mb/s. Część operatorów już zapowiedziała, że przystosuje swoje sieci do takich prędkości w roku 2012.

Jednakże niektórzy patrzą jeszcze bardziej przyszłościowo i zapowiadają jeszcze szybsze łącza. W styczniu Ericsson zademonstrował HSPA+ zdolne do pobierania z prędkością 168 Mb/s przy pomocy prototypowego urządzenia.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200