Deutsche Telekom ponowi ofertę przejęcia Qwest Communications?

The New york Times donosi, że Ron Sommer, prezes DT, spotkał się z Philipem P. Anschutzem, największym akcjonariuszem Qwest.

Deutsche Telekom (DT) wznowił nieoficjalne rozmowy dotyczące połączenia z Qwest Communications - donosi dzisiejsze wydanie The New york Times.

Gazeta, powołując się na "osoby ze szczebla kierowniczego zbliżone do obu firm", twierdzi, że Ron Sommer, prezes DT, spotkał się z Philipem P. Anschutzem, największym akcjonariuszem Qwest. Podkreślono jednak, że rozmowy te mają charakter wstępny.

Już w marcu br. media spekulowały, że niemiecki operator był zainteresowany przejęciem Qwest. Amerykańska firma telekomunikacyjna poinformowała wtedy, że nieujawniony partner z branży telekomunikacyjnej wycofał swoją ofertę po tym, jak zakwestionowała ją US West, firma z którą Qwest oficjalnie negocjował połączenie. Połączenie z US West zostało sfinalizowane 30 czerwca br.

Doniesienia o wznowieniu rozmów z Qwest Communications są kolejnymi z serii, dotyczącymi planów ekspansji niemieckiego operatora. The New York Times, w swojej publikacji nawiązał też do negocjacji DT w sprawie przejęcia VoiceStream Wireless, amerykańskiego operatora telefonii komórkowej. Gazeta zacytowała osoby z kierownictwa firmy, które twierdzą, że transakcja ma "ponad 50% szans na realizację". Wcześniej pojawiły się też informacje o ofercie, którą DT zamierza złożyć amerykańskiemu Sprintowi.

Przedstawiciele Deutsche Telekom, zgodnie z polityką firmy, konsekwentnie odmawiają komentarzy na temat opisywanych przez prasę prawdopodobnych przejęć firmy.

***

Deutsche Telekom chce przejąć VoiceStream

Nieujawniony partner zerwał rozmowy z Qwest Communications

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200