Deutsche Telekom otwiera w Krakowie inkubator innowacji dla Europy Środkowo-Wschodniej

Firma uruchamia swój drugi, po Berlinie, inkubator innowacji. Krakowskie centrum będzie wspierać innowacyjne firmy z Europy Środkowo-Wschodniej, oferując im kompleksowe wsparcie począwszy od finansowania, poprzez zapewnienie przestrzeni do pracy i doradztwa mentorów oraz ekspertów, skończywszy na dostępie do zasobów Deutsche Telekom, takich jak baza klientów, usługi techniczne i dostęp do infrastruktury Grupy DT.

"Kraków to jedno z najważniejszych i najdynamiczniej rozwijających się europejskich centrów innowacji, oferujące szereg inicjatyw wspierających startupy. Wierzymy, że silna krakowska społeczność akademicka i startupowa wraz z odbywającymi się tam licznymi lokalnymi i międzynarodowymi konferencjami poświęconymi technologii i innowacjom stanowią idealny grunt dla naszej inicjatywy" - mówi Mark Klein, Senior Vice President Commercial Excellence Europe w Deutsche Telekom. I dodaje, że celem firmy na ten rok jest nawiązanie współpracy z około pięcioma najbardziej interesującymi projektami.

Startupy zainteresowane współpracą, działające w szczególności w obszarach związanych z telekomunikacją, mediami cyfrowymi czy internetem, mogą kierować swoje zgłoszenia poprzez formularz zgłoszeniowyhttps://www.hubraum.com/en/contact.

"Nie mieliśmy wątpliwości, że premiera naszej inicjatywy powinna mieć miejsce podczas konferencji, które są tak ważne dla polskiej społeczności startupowej. Dlatego zdecydowaliśmy się zaprezentować nasze założenia podczas Mobile Mobile Conf i European Rails Conference Railsberry. Cieszymy się także, że w obu tych wydarzeniach wezmą udział reprezentanci Blinkist, pierwszego startupu, który nawiązał współpracę z hub:raum Berlin. To najlepszy dowód na to, że chcemy ściśle współpracować i dzielić się wiedzą, by oferować startupom z naszego regionu najlepsze rozwiązania" - mówi Milan Zika, Członek Zarządu, Dyrektor ds. Technologii i Innowacji w Polskiej Telefonii Cyfrowej.

Pierwszy inkubator Deutsche Telekom utworzony pod marką hub:raum funkcjonuje w Berlinie od połowy 2012 roku. W pierwszym roku działalności dołączyły do niego cztery startupy: Blinkist, Stylemarks, Salonmeister oraz Reputami.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200