Deutsche Telekom i Telecom Italia: powstanie gigant telekomunikacyjny

Ron Sommer, prezes Deutsche Telekom (DT), i Franco Bernabe, prezes Telecom Italia (TI), na wczorajszej konferencji prasowej zorganizowanej w Londynie oświadczyli, że w wyniku połączenia ich firm powstanie nowy gigant telekomunikacyjny, który ma zamiar konkurować nie tylko na europejskim rynku.

Ron Sommer, prezes Deutsche Telekom (DT), i Franco Bernabe, prezes Telecom Italia (TI), na wczorajszej konferencji prasowej zorganizowanej w Londynie oświadczyli, że w wyniku połączenia ich firm powstanie nowy gigant telekomunikacyjny, który ma zamiar konkurować nie tylko na europejskim rynku. Nowa firma, której nazwy jeszcze nie ustalono, zamierza rozszerzyć swoją działalność na obszar całej Europy, Ameryki Północnej i Łacińskiej oraz Azji.

W wyniku połączenia DT z TI powstanie przedsiębiorstwo o wartości rynkowej 173 mld USD i posiadające 100 mln klientów na całym świecie. Do sfinalizowania operacji potrzebna jest już tylko pełna akceptacja akcjonariuszy obu operatorów.

Po utworzeniu nowego przedsiębiorstwa udziałowcy DT będą w posiadaniu 56% jego akcji, a akcjonariusze TI - 44%. Funkcję prezesa pełnić będą wspólnie dotychczasowi szefowie operatorów, a centrala będzie miała swoje oddziały zarówno w Rzymie, jak i Bonn. Podstawowym językiem operacyjnym nowej korporacji będzie angielski. Wiadomo także, że w nazwie nie znajdą się słowa "Deutsche" ani "Italia", a słowo "Telekom" pisane będzie przez C, a nie przez K, tak jak to ma obecnie miejsce w przypadku niemieckiego operatora.