Desktopowa wersja aplikacji Teams będzie obsługiwać wiele kont

Microsoft zamierza wprowadzić do aplikacji Teams uruchamianej na komputerach desktop nową funkcją, która pozwoli użytkownikom przełączać się między wieloma kontami. Wiele na to wskazuje – chociaż Microsoft nie potwierdził jeszcze tego oficjalnie - że mechanizm taki zostanie wprowadzony do tej aplikacji jeszcze przed końcem tego roku.

Teams

Gdy użytkownik tej aplikacji chce obecnie wykonać taką operację – czyli przełączyć się z jednego konta na inne – musi wylogować się z tego pierwszego i następnie zalogować na drugie. Nie jest wygodne rozwiązanie nie mówiąc już o tym, że nieco czasochłonne. Dlatego użytkownicy tej usługi apelowali do jej twórców od jakiegoś czasu, aby wprowadzili do niej taki mechanizm. Wydaje się, że już postulat zostanie zrealizowany.

Gdy aktualizacja zawierające takie rozwiązanie będzie udostępniona, użytkownicy będą mogli dodawać do aplikacji kolejne konta, zmieniać swoje zdjęcia profilowe i wygodnie przełączać się między różnymi kontami, konfigurując w odpowiedni sposób jedną z pozycji znajdującej się w opcji Ustawienia.

Zobacz również:

  • Chiny chcą cenzurować wszystkie komentarze w internecie
  • WhatsApp zwiększy do 2 GB wagę załączników w konwersacjach
  • Ważna informacja dla użytkowników systemu Windows 8.1

Usługa Teams będzie wtedy działać w tym obszarze w podobny sposób jak ma to miejsce w takich aplikacjach, jak np. Slack, ułatwiając użytkownikom obsługę wszystkich dostępnych kont. Teraz wypada tylko uzbroić się w cierpliwość i poczekać kilka miesięcy do momenty gdy Microsoft ogłosi, że prace nad tą opcją – której nadano nazwę „multi-user sign-in” - dobiegły końca.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200