Depresja pracowników IT

Powszechny brak satysfakcji z pracy w dziale informatycznym prowadzi m.in. do plagi zachowań obstrukcyjnych, w czym celują szczególnie menedżerowie IT.

Według sondażu przeprowadzonego przez agencję South West News Service na zlecenie SkillSoft trzy czwarte pracowników w działach IT firm z regionu EMEA rozważa zmianę pracy.

50% menedżerów IT jest zarejestrowanych lub zamierza wkrótce zarejestrować się w agencji pośrednictwa pracy. 62% personelu zatrudnionego na stanowiskach niekierowniczych ma gotowe i aktualne CV. Niemal wszyscy przyznają również, że w czasie pracy sprawdzają strony internetowe z ofertami pracy i informacje o wolnych etatach. Czyni tak 80% menedżerów IT oraz 71% pozostałych pracowników IT.

Zobacz również:

  • Możliwość decyzji co do miejsca wykonywania pracy sprawia, że jesteśmy szczęśliwsi

Jedna trzecia pracowników IT stwierdza, że są "niezadowoleni" lub "niezupełnie zadowoleni" z wykonywanej pracy. Ponad dwie trzecie pracowników IT chciałoby mieć możliwość poprawienia swoich umiejętności, gdyby firma dała im taką szansę. Tylko 20% menedżerów IT wierzy, że ich pracodawca wykorzystuje ich potencjał.

Badanie wykazało, że 11% badanych osób było tak zniechęconych, że umyślnie utrudniali pracę przełożonemu, koledze czy klientowi. Największymi "kretami" są menedżerowie IT, z których aż połowa przyznaje się do zachowań obstrukcyjnych w pracy. Postępuje tak również 16% pozostałych pracowników IT.

(Agnieszka Szadkowska)

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200