Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrudnił prawie 300 specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa
-
- 05.07.2021, godz. 12:51
To zdecydowanie więcej niż zakładały początkowe oczekiwania. Jak podaje Departament, jest to największa w 20-letniej historii inicjatywa zatrudniania w zakresie cybersecurity.

Cyberbezpieczeństwo jest kluczowe / Fot. Depositphotos.com
Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego (DBW) ogłosił największą w swojej 20-letniej historii inicjatywę zatrudniania w zakresie cyberbezpieczeństwa. Zatrudnił prawie 300 specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa i złożył od maja br. kolejnych 500 wstępnych ofert pracy. Przekroczył tym samym początkowe cele rekrutacyjne o 50%.
Inicjatywa rekrutacyjna była częścią 60-dniowego sprintu Cybersecurity Workforce Sprint, którego celem było zbudowanie bardziej zróżnicowanej bazy pracowników. Sprint obejmował ukierunkowaną pomoc w zatrudnianiu osób ze słabo obsłużonych społeczności, w tym osób różnych ras. Była to część serii sprintów, które Sekretarz Bezpieczeństwa Wewnętrznego Alejandro Mayorkas ogłosił na konferencji RSA w marcu.
Zobacz również:
- Ważne trendy na 2024
- Dlaczego ekosystem Apple jest najbezpieczniejszy?
- Strategiczna współpraca NTT DATA Business Solutions i Beyond.pl
Inicjatywa nie oznacza końca rekrutacji w DBW. Zapełniła tylko 12% obecnych wakatów w tej dziedzinie i zamierza obsadzić w sumie 2000 ról związanych z cyberbezpieczeństwem.
Następną inicjatywą będzie program wyróżnień, który będzie rekrutował absolwentów związanych z cyberbezpieczeństwem na roczne stanowiska rozwoju zawodowego w ramach przygotowań do stałych etatów. To zacznie się w tym miesiącu.
Agencja Cybersecurity and Infrastructure Security (CISA), ramię DBW zajmujące się bezpieczeństwem cybernetycznym, rozszerzy również istniejącą kampanię skierowaną do uczniów posiadających umiejętności w zakresie cyberbezpieczeństwa. Wykorzysta to niedawno ogłoszone partnerstwo z Girl Scouts z USA, aby kształcić dziewczęta w klasach 6-12 w zakresie cybersecurity.
Stany Zjednoczone nie są jedynym krajem, który chce zachęcać do zwiększania umiejętności w zakresie cyberbezpieczeństwa. Australijski rząd ogłosił niedawno serię projektów mających na celu poprawę umiejętności wśród specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa.
(ISC)², która specjalizuje się w bezpieczeństwie rządowym, odnotowała zmniejszenie z roku na rok luki w sile roboczej w swoim badaniu 2020 Cybersecurity Workforce Study w listopadzie zeszłego roku. Okazało się, że globalna siła robocza zajmująca się cyberbezpieczeństwem wzrosła do 3,5 miliona, zmniejszając światową lukę w umiejętnościach z 4,07 miliona do do 3,12 miliona.
Zatrudnienie w tej dziedzinie nadal jednak musi wzrosnąć o 41% w Stanach Zjednoczonych, aby wypełnić lukę w talentach. Co ciekawe, USA mają się i tak lepiej, niż średnia światowa. Raport ostrzega, że organizacje na całym świecie muszą zwiększyć rekrutację w zakresie cyberbezpieczeństwa o 89%.
Jeśli ktoś rozważa karierę w IT, zdecydowanie powinien zainteresować się branżą cybersecurity.