Delphi Automotive uruchamia nowe centrum oprogramowania

Centrum powstanie jeszcze w tym roku w Krakowie. Będą tam tworzone rozwiązania znajdujące zastosowanie w samochodach.

Delphi Automotive jeszcze w tym roku otworzy w Krakowie centrum oprogramowania, w którym będą powstawać rozwiązania znajdujące zastosowanie w samochodach.

Szefem centrum prawdopodobnie zostanie Jerzy Kowalczuk, pracujący dotychczas w centrali Delco Electronics w USA, spółki zależnej Delphi Automotive Systems. Będzie się ono zajmować tworzeniem rozwiązań wykorzystywanych m.in. w urządzeniach elektronicznych w samochodach (do sterowania zawieszeniem, lusterkami, fotelami), nawigacji, jak również umożliwiających sterowanie głosem urządzeniami w samochodzie czy pozwalających na korzystanie z Internetu podczas prowadzenia auta.

Firma prowadzi obecnie rekrutację nowych pracowników, głównie programistów. Ogółem w centrum znajdzie zatrudnienie kilkadziesiąt osób. "Decyzja o umiejscowieniu centrum w Polsce była spowodowana szybkim rozwojem rynku motoryzacyjnego w naszym kraju" - mówi Leszek Waliszewski, dyrektor Centrum Technicznego Kraków (CTK) firmy Delphi Automotive Systems.

Centrum oprogramowania właśnie powstanie przy CTK, które otwarto w lipcu br. w Krakowskim Parku Technologicznym. Jego budowała kosztowała 20 mln USD. Krakowski ośrodek jest czwartym centrum technicznym Delphi w Europie (po Paryżu, Luksemburgu i Wuppertal). Krakowskie centrum ma się zajmować głównie rozwojem nowych technologii, w tym projektowaniem i badaniem układów zawieszenia. W CTK ma pracować ok. 300 osób, nie licząc programistów z centrum oprogramowania.

Delphi Automotive Systems zainwestowało w Polsce już ok. 150 mln USD. Firma ma pięć zakładów produkujących m.in. amortyzatory, półosie napędowe, przekładnie, wiązki elektryczne, wymienniki ciepła i chłodnice. Wartość sprzedaży firmy w 1999 r. osiągnęła 130 mln USD. Jednym z największych klientów Delphi Automotive Systems jest General Motors.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200