Deloitte Technology Fast 50 Central Europe - rusza nabór do trzynastej edycji konkursu

Firma doradcza Deloitte rozpoczyna zbieranie kandydatur do corocznego rankingu najszybciej rozwijających się firm technologicznie innowacyjnych. Firmy mogą zgłaszać się do konkursu do 13 lipca 2012 r.

Celem Fast 50 jest zwrócenie uwagi na najszybciej rozwijające się firmy technologicznie w naszym regionie Europy. Program ponadto daje szansę na promocję młodych niezależnych i dynamicznych firm. Ranking organizowany jest niezależnie w kilkudziesięciu krajach świata, w tym w Europie Środkowej obejmującym firmy z Polski, Czech, Węgier, Łotwy, Estonii, Słowacji, Bułgarii, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Słowenii, Bośni i Hercegowiny, Albanii, Macedonii, Mołdawii, Czarnogóry oraz Litwy. Polska od lat jest najliczniej reprezentowany w zestawieniu Fast 50. W ubiegłorocznej 50-tce znalazło się aż 20 polskich spółek. Niespodziewanie ubiegłorocznym zwycięzcą rankingu - po 7 latach nieprzerwanej dominacji firm z naszego kraju - została jednak rumuńska spółka Vola.ro.

"Wraz ze wzrastającą dojrzałością branży technologicznej rośnie znaczenie firm posiadających globalne ambicje w tym sektorze. Oczekujemy, że w tym roku w programie Fast 50 pojawi się jeszcze więcej firm z Polski nastawiających się globalny sukces" - mówi Dariusz Nachyła, Partner Deloitte odpowiedzialny w Europie Środkowej za usługi dla sektora Technologii, Mediów i Telekomunikacji.

Ranking posiada kategorię główną "Technology Fast 50" oraz dwie podkategorie: "Wschodzące Gwiazdy" i "Wielka Piątka". Zwycięzców typuje się w oparciu o procentowy wzrost przychodów operacyjnych w analizowanych latach.

Kryteria ogólne dla wszystkich kategorii rankingu:

  • spółka opracowuje lub wytwarza autorskie technologie i/lub ponosi istotne nakłady na prace badawczo-rozwojowe,
  • posiada strukturę własności, która wyklucza udziały większościowe inwestorów strategicznych,
  • posiada siedzibę w jednym z krajów uczestniczących w programie.

Kryteria szczegółowe dla firmy w kategorii głównej"Technology Fast 50":

  • działa na rynku co najmniej od pięciu lat,
  • w rozpatrywanych okresach rocznych osiąga przychody operacyjne nie mniejsze niż 50 000 euro.

Kryteria szczegółowe dla firmy w podkategorii "Wschodzące Gwiazdy":

  • historia działalności jest nie krótsza niż trzy lata, ale nie dłuższa niż pięć lat,
  • w rozpatrywanych okresach rocznych osiąga przychody operacyjne nie mniejsze niż 30 000 euro.

Kryteria szczegółowe dla firmy w podkategorii "Wielka Piątka":

  • działa na rynku co najmniej od pięciu lat,
  • w rozpatrywanych okresach rocznych osiąga przychody operacyjne nie mniejsze niż 50 000 EUR, z tym że w ostatnim rozpatrywanym roku osiąga przychody operacyjne nie mniejsze niż 25 mln euro.

"Wyróżnienie przyznawane przez ekspertów Deloitte z pewnością pomaga zwiększyć rozpoznawalność marki, a także zaufanie wśród obecnych i przyszłych kontrahentów spółki. Zdobycie wysokiej oceny w rankingu jest dla nas podstawą do dalszej wytężonej prac. Chcemy utrzymać szybkie tempo rozwoju - z myślą o naszych akcjonariuszach i partnerach. Wyniki tego rankingu są dowodem na właściwie przemyślaną strategię rozwoju naszej spółki" - mówi Grzegorz Czapla, prezes zarządu firmy Inwestycje.pl, która jest jednym z laureatów konkursu z roku 2011.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200