Della nowe przełączniki warstwy 2

Dell wprowadził pod koniec lutego do swojej oferty kilka nowych przełączników warstwy 2 adresowanych do małych i średnich przedsiębiorstw. Są to urządzenia pracujące w trybie "włącz i używaj".

Dell wprowadził pod koniec lutego do swojej oferty kilka nowych przełączników warstwy 2 adresowanych do małych i średnich przedsiębiorstw. Są to urządzenia pracujące w trybie "włącz i używaj". Przełączniki mogą być instalowane i konfigurowane przez użytkowników, którzy nie muszą znać wszystkich zawiłości pracy sieci komputerowej.

Przełącznik PowerConnect 2508 jest wyposażony w osiem portów gigabitowych (10/100/100Base-T; RJ45; IEEE 802.3ab; 4000 adresów MAC) i może z powodzeniem agregować pakiety generowane w sieci LAN przez pecety, i następnie wysyłać je do stacji roboczej lub serwera. Model PowerConnect 2124 to 24-portowe urządzenie (porty Fast Ethernet; IEEE 802.3/802.3ab), wyposażone w dodatkowy port rozszerzenia Gigabit Ethernet. Oba przełączniki są dostępne w wersji zawierającej zapasowy zasilacz (redundancja). Dell oferuje też 16-portowy przełącznik PowerConnect 2016 (Fast Ethernet) typu "unmanaged" (bez możliwości zarządzania).

Zobacz również:

  • Wi-Fi 7 - kompendium wiedzy o nadchodzącym standardzie

Dell wprowadził na rynek swoje pierwsze przełączniki latem 2001 r., mając nadzieję, że będą skutecznie rywalizować z urządzeniami Compaqa i innych producentów sprzętu sieciowego. Firma twierdzi, że do tej pory blisko 25 proc. użytkowników eksploatujących jej komputery decydowało się na zakup przełączników innych producentów. Głównymi konkurentami firmy Dell na rynku przełączników Layer 2 są: Allied Telesyn, Netgear, Cisco, Nortel i 3Com.

PowerConnect 2508 kosztuje 500 USD, a za model PowerConnect 2124 trzeba zapłacić 300 USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200