Dell: zmiana steru

Po 20 latach Michael Dell, szef i założyciel koncernu, przekazuje dowodzenie swojemu następcy. Stanowisko dyrektora wykonawczego firmy od dzisiaj obejmie Kevin Rollins, dotychczasowy szef ds. operacyjnych.

Dell: zmiana steru

Michael Dell i Kevin Rollins

Informacja ta nie jest zaskoczeniem. Dell oficjalnie potwierdził zmianę na stanowisku CEO (Chief Executive Officer) już w lutym br. Dell i Rollins, który dołączył do koncernu w 1996 r., już od kilku lat współzarządzali firmą. Rezygnacja z funkcji dyrektora nie oznacza oczywiście odejścia Michaela Della z firmy.

Co te roszady oznaczają dla samej firmy? Nie należy spodziewać się żadnych zwrotów w strategii przedsiębiorstwa. "Będę musiał zmienić wizytówki" – komentuje Kevin Rollins. Bieżące wyniki Della i prognozy finansowe są dobre. Swój I kw. 2005 roku obrachunkowego koncern zamknął przychodem w wysokości 11,5 mld USD, co oznacza 21% wzrost wobec tego samego okresu ubiegłego roku. W kolejnym kończącym się 30 lipca kwartale Dell spodziewa się uzyskać co najmniej 11,7 mld USD przychodu.

Zobacz również:

  • Włoska firma opracowała własną wersję Pegasusa
  • Samsung wyprzedził konkurencję - uruchomił produkcję chipów 3 nm
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]ygsgroup.com

TOP 200